Basket Brno vs USK Praha
Po dobrém výkonu s Siauliai prohráváme

BC Siauliai: Basket Brno 88:70 (21:16, 24:14, 19:27, 24:13)

Body: Thorpe 15, Danusevicius 15, Pavelka 11, Baslyk 11, Burke 11, Stankevicius 9, Romancenko 8, Mneikis 6, Plas 2 - Svoboda 15, Brown-Soares 13, Stráněl 9, Musil 8, Šiška 7, V. Půlpán 7 (+6 asistencí), Křivánek 4 (+7 doskoků), Dáňa 3, Krakovič 2, M. Půlpán 2

Poslední zápas v ENBL jsme odehráli v Litvě s BC Siauliai proti silnému týmu z litevské ligy. Úvod zápasu nám vyšel, po dvou trojkách jsme vedli 6:0. Domácí ale poté ukázali svou sílu a otočili na 10:6. Siauliai se poté drželo ve vedení, Dáňa snížil trojkou na 14:16 a po první části byl stav 21:16.

Druhá část nám stejně jako v Ústí nevyšla. Po dvou minutách jsme prohrávali 26:16 a po čtyřech už o 14. Náš první koš ve druhé čtvrtině dal Jonáš Musil po téměř pěti minutách. Poslední slovo patřilo Marekovi Půlpánovi, který uzavřel na 30:45.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět výborně a po dunku Terrella Browna-Soarese a trojce Svobodu jsme donutili domácího trenéra k time-outu. Po další smeči Browna jsme snížili na 49:56 a Viktor Půlpán dvě minuty před koncem upravil na 55:60. Po třetí čtvrtině jsme prohrávali 57:64.

První koš poslední čtvrtiny dal kapitán Krakovič a opět snížil na rozdíl pěti bodů. Nevyšly nám poslední čtyři minuty a náskok domácího týmu narostl na konečných 88:70. S ENBL jsme se tak rozloučili s bilancí 1:7.

V Litvě jsme ale podali dobrý výkon a navíc jsme dali opět velkou příležitost mladým hráčům. Nejlepším střelcem a MVP zápasu byl vyhlášen Šimon Svoboda, Milan Stráněl zapsal 22 minut a 9 bodů, Jonáš Musil 16 minut a 8 bodů a 5 minut dostal od trenéra také Marek Půlpán.

Už ve čtvrtek nás čeká další utkání, v domácím prostředí přivítáme ve čtvrtfinále Českého poháru USK Praha.

Šimon Svoboda (hráč Basket Brno): ,,Do zápasu jsme měli dobrý start, první čtvrtinu jsme hráli rychle a agresivně, se soupeřem jsme drželi krok. Problém nastal ve druhé čtvrtině, kdy jsme udělali spoustu ztrát, ze kterých dal soupeř lehké body. Do třetí čtvrtiny jsme měli opět dobrý start, vrátili jsme se na rozdíl čtyř bodů. Bohužel nám na konci došly síly, ale myslím, že jsme odehráli dobrý zápas.”