Bulletin k utkání #2
Basket Brno vs BK KVIS Pardubice
Dramatická výhra nad Žalgiris Kaunas: Tříbodový triumf po napínavém závěru

Basket Bnro U17: Žalgiris Kaunas U16 85:82 (12:16, 24:24, 27:22, 22:20)

Tým kadetů dnes nastoupil proti silnému soupeři na basketbalové mapě. Do Brna zavítal slavný klub Žalgiris Kaunas v rámci oslav 30 let spolupráce města s litevským Kaunasem. Naše sedmnáctka sehrála velmi vyrovnaný duel s jejich šestnáctkou. První body jsme získali z trestných hodů, po pěti minutách ale hosté vedli 7:5. Tři minuty před koncem první čtvrtiny jsme po rychlém protiútoku srovnali na 10:10, avšak Žalgiris v závěru odskočil na 16:10. Poslední akce čtvrtiny patřila nám, a tak jsme po první části prohrávali 12:16.

Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili skvěle a po dvou minutách vedli 18:16, Kaunas však odpověděl trojkou. Po čtyřech minutách svítil na tabuli stav 20:24 a dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny to bylo 30:36. Poločas skončil s výsledkem 36:40 v náš neprospěch.

Vstup do druhého poločasu nám také nevyšel, po pěti minutách vedli hosté již 54:46. Dokázali jsme snížit na 51:54 a po sedmi minutách, díky trestným hodům, byl stav 54:56. V poslední minutě třetí čtvrtiny vedl Žalgiris 62:60, ale trojkou v posledních vteřinách jsme otočili skóre na 63:62.

Čtvrtou část zahájil Kaunas úspěšným trestným hodem, na který jsme odpověděli trojkou. Dvě trojky Žalgirisu znamenaly vedení 69:66 pro soupeře. Pět minut před koncem vedli hosté 78:69 a vypadalo to, že je po zápase. Skvělým závěrem jsme však skóre otočili a minutu a půl před koncem vedli 79:78. V závěru se týmy střídaly ve vedení, deset vteřin před koncem jsme díky trestným hodům zvýšili na 85:82. Měli jsme míč v držení, ale ztratili jsme ho, čímž Žalgiris dostal šanci vyrovnat. Dva pokusy za tři body však byly neúspěšné, a tak jsme zvítězili o tři body. Zítra nás čeká odveta, začínáme ve 13:30 na SH Morenda.